İnstagram’da “Onaylanmış Hesap” (Mavi Tik) Başvurusu Nasıl Yapılır?

9

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan İnstagram birçok ünlü için “Onaylanmış Hesap” yani mavi tik özelliğini sadece kendi belirlediği hesaplara açıyordu. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca bütün sosyal medya mecraları Mavi Tik başvurularını durdurdu. Yeni bir özellik ile yeniden başvuruların alınacağını duyuran sosyal medya devleri kısa bir süre önce belirli ülkelerde mavi tik başvuru alımını demo olarak denedi.

Türkiye İçin Mavi Tik alımları başladı!

İnstagram demo aşamasından sonra mavi tik başvuru alım özelliğini Türkiye için de aktif hale getirdi. Eski dönemlerden çok daha kolay hale getirilmiş bu özellik profilimizin içerisinde sadece birkaç tıklamayla gerçekleştirilebiliyor. İşte o basit birkaç aşamadan oluşan Mavi Tik başvurusu:

 

Peki Genel Olarak Şarlar Nelerdir?

İnstagram’ın resmi olarak yayınladığı herhangi bir madde bulunmamaktadır. Fakat bu iş ile uğraşanların genel olarak bildiği bazı kuralları sizlere aktaracağım.

1- Son zamanlarda hesabınızın aktif olması gerekmektedir.
2- Herhangi bir şekilde hesaba bot takipçi satın alınmamış olmalıdır.
3- İnstagram dışındaki hesaplarınızın mavi tik almış olması şansınızı arttırmaktadır. İnstagram’ın bunları görebilmesi için diğer hesaplarınızla instagram hesabınızı bağlamış olmanız gerekmektedir.
4- Bazı mecralarda takipçi sayısının önemsiz olduğu söylense de ben buna katılmıyorum. İnstagram sizin takipçi sayınıza ve hesabınızın kopyalanan bir hesap olup olmadığına dikkat ediyor.
5- İnternette veya haber sitelerinde sizin adınıza çıkan haberler varsa bu şansınızı çok fazla arttırmaktadır.
6- Adınıza ait şahsi bir web sitesinin de etkisi de oldukça yüksektir.
7- Daha önce başka bir isimdeki hesabı satın alıp kullanıcı adını değiştirip kullanmaya başladıysanız bu bilgilerinin tamamı instagram tarafından gözden geçirilir. Mavi Tik almanızın önündeki büyük engellerden birisi olabilir.

Umarım Mavi Tik alırsınız. Kolay Gelsin 🙂